Na czym polegają zmiany w nowym programie studiów na kierunku prawo?

Uchwaliliśmy w 2017 roku innowacyjny program, który przygotowuje studenta nie tylko teoretycznie, ale przede wszystkim od strony praktycznej. Teraz każdy studiujący ma obowiązek zaliczyć 3 procedury (wykład w grupach 50-osobowych oraz warsztaty w grupach 15-osobowych). Na wykładzie omawiana jest teoria, a na warsztatach casusy i ćwiczymy przygotowanie pism procesowych.

Na pierwszym roku wprowadzamy nowe przedmioty: Systemy prawne i zawody prawnicze oraz Prawa człowieka i obywatela (oba przedmioty wzorowane na uczelniach anglosaskich).

W kolejnych latach proponujemy bloki specjalizacyjne (120 godz.), które pogłębiają wiedzę i umiejętności z wybranej gałęzi prawa. To 70 bloków do wyboru. Każdy student musi zaliczyć 4 bloki.

Następny krok studiowania to jedno semestralne seminarium specjalizacyjne, zakończone przygotowaniem pracy pisemnej.

Seminarium na V roku kończy się napisaniem pracy magisterskiej oraz przedmiotami, które przygotowują od egzaminów na aplikacje prawnicze.

Informacje na temat rekrutacji
na studia